Mençıstır Yunaytıd

Mençıstır Yunaytıd

Dile kolay… Tam 6 sene gecmis devler ligine girmeyeli.. Ve bu 6 sene icerisinde bizler; brans ayirmi yapmadan Avrupa icinde heryere gitmisiz! Yüregimizde Galatasaray`in askini yasarken bir yandan da hep icimizde “Sampiyonlar liginde olsak, su stad da birden 3`lüye girsek, gol atarsak deplasmanda kac kisi yerlerde sürünür?” gibi pek cok manali manasiz seyler düsünmüs, ic gecirmisiz… Zor tabi gurbetten sevmek, pek cok ülkelerden,sehirlerden ve hatta kasabalardan yol alip, tek bir mac icin takimini ölümüne desteklemek…

Bizler bu yola cikmadan önce adeta and icmisiz! Degerli Avrupa sorumlumuz Ilker Sezgin`in dedigi gibi: “ultrAslan AVRUPA´nin oldugu heryer Ali Sami Yen`dir !” Ve bunu pek cok deplasmanda ispat etmemize ragmen sirada bir zamanlar Ali Sami Yen`in atmosferi tadi damaginda kalan(!) dünya devi Manchester United geliyordu… Manchester United ´93 senesinde Galatasaray`in pencesine yenik düsmüs,geldigi atmosferde deyim yerindeyse Cehennemi yasamisti. Teknik direktör Alex Ferguson`da, o atmosferi unutmak istediklerini ve bir daha karsilasmaktan son derece cekindigini belirtmisti…

Ve o mac günü gelmisti… Sabah cikilan deplasman yolculugun tadi, tipki okul yillarinda platonik asik oldugu kisiyi görme heyecanina benzerdi… Evet,sevdamiza kavusuyorduk! Ama bu sefer haykiracaktik sevdamizi hem de her nefeste daha da fazla!

Yolculukta patlatilan besteler,yillardan gelen tribün kardesligi cercevesinde yapilan muhabbetler ve atilan kahkalar adeta mactan önce isindiriyordu bizleri… Tribün kardesligi denilmisken; tabi bu kardeslik insanlari kilometrelerce uzakliktan tek bir sevda icin birlestiriyordu! Ayni koltukta 2 kisi,bir elin baskasinin omuzunda ve bir elin digerinin omuzunda…Mac sonralari havaalaninda beraber sabahladigin,kimine göre sefillik kimine göre ise sadece yasam bicimi olan kardeslik!…Evet belki her daim yanimizda olan insanlar degillerdi, ama tek bir amac icin toplandigimiz bu kisiler, bizlerin ayni zamanda en yakinlarimiz olmuslardi… Tribünün asil amaci da KARDESLIK degil midir?

Ve Old Traford`dayiz… Tribüne bakildiginda otobüs,ucak,feribot vs. gibi ulasim yollarini kullanan kardeslerimiz ile beraber Türkiye`den gelen Sebahattin Reisimiz ve ultrAslan Baskani,degerli abimiz Oguz Altay`da bulunuyordu. ultrAslan`in artik dünya genelinde bir olusum olmasi adina cok calisan degerli abilerimiz tipki bir ögretmen, bizler ise ciddi bir sinava girecek olan ögrencileri gibiydik. Ilk düdükle beraber Ingilizler kendilerini deplasmanda gibi hissetmislerdi…Mac esnasinda daha cok saskin bakislariyla ellerinde fotograf ve video makineleri ile bizleri görüntülemeleri gözlerimizden kacmiyordu.

Erken dakikada gol yememize ragmen susmuyorduk, takimimizin savasmasi ve kacan goller bizleri daha da atesliyordu… Ateslendikce REISIMIZIN bizleri suyla devamli islatmasi tribünü bir nevi daha da canlandiriyordu! Manchester resmen deplasmanda gibiydi! BU GÖKDENIZ NEREDE VAR NEREDE BU DAGLAR TASLAR!.. Biz tribünde fetih icin herseyi yapiyorduk ve sahada adeta Fatih`in Aslanlari kükrüyordu! Ne yazikki hakemin de kararlari takimimizi etkilerken ,sans faktörününde yanimizda olmamasi nedeniyle maci 1-0 kaybediyoruz… Peki susuyor muyuz? HAYIR! TV´de mac istatisikleri verilirken bir anda ses patlamasi yasaniyor! CIMBOM BURAYA,CIMBOM BURAYA!… YENILSENDE YENSENDE TARAFTARIN SENLE!… Takimimizi alkisliyoruz ve Ingilizler yine saskin. Nasil sasirmasinlar adeta evimizde gibiydik… Öyle ki takim bile kendisini evinde hissetmis sahada kök söktürmüstü. Hatta Manchester United`in eski futbolcusu Garry Neville söyle demis:” Manchester’ın 10 kişiyle defans yaptığını hayatımda hiç görmemiştim Hem de Old Trafford’da görmek tam bir kabustu.”

Kaybedilen bir mac sonrasi olusan o ” isyankar ” ve olumsuzluk havasi o gece yoktu. Ilk basta bizler üzerimize düsen görevimizi layiki ile yaptigimizi ve takimimizi soluksuz destekledigimiz icin huzurluyduk. Takimimizin sahadaki mücadelesi ise gelecek basarilara umutla bakmamizi sagliyordu.

Bizler yola cikmadan önce ” Avrupa`nin Fethi Yakin! ” demistik…Peki aksini düşünen var mi?

Alpaslan Dikmen Mevlid-i Şerifi ve Hatıra Ormanı Organizasyonu

08.12.16 / 22:17

Alpaslan Dikmen Mevlid-i Şerifi ve Hatıra Ormanı…

ultrAslan_avrupa

Eurocup Erkek Basket Finali 1. maçı ile ilgili açıklama

21.04.16 / 17:34

Eurocup Erkek Basket Finali ile ilgili açıklama…

Aciklama

Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın !

22.03.15 / 01:53

Galatasaray Erkek Basketbol takımı dün gece Almanyanın…

avrupa

Ömer yaşamak istiyor !

11.03.15 / 23:32

Ömer yaşamak istiyor ! Ömer henüz üç…

OmerYasamakIstiyor