Sen tribündeki biz, biz sahadaki sen!

Sen tribündeki biz, biz sahadaki sen!

Bazen bir kişi birçok şeyi ifade etmeye yetiyor, farklı farklı soruların cevabı hem aynı kişiye çıkıyor…

Örneğin; Galatasaray’a ve Türk futboluna örnek futbolcu olarak METIN OKTAY gösterilir. Nezamanki futbolcularımız savaşçı ve Galatasaray ruhuna uzak kalırsa, “METIN GIBI OYNAYIN” diye haykırır tribünler. Galatasaraylıların vazgeçilmez parçalı forması da ‘METIN OKTAY PARÇALISI’ diye bilinir taraftarlar arasında. METIN OKTAY´IN ‘Bizi sevenleri üzmeyelim baba, bizi sevenlere ihanet etmeyelim’ sözü de her Galatasaray’lının aklına mıh gibi saplanmıştır.

Gariptir, çoğumuz Metin Oktay´ı canlı seyredememize rağmen bu denli seviyoruz ve futbolcularımızın örnek almasını istiyoruz. Bu Galatasaray taraftarının ne kadar vefalı olduğunun bir göstergesidir. Özellikle son 10 senedir Galatasaray taraftarının Metin Oktay´a karşı sevgisini ve duruşunu bize aşılayan kuşkusuz ALPASLAN DIKMENDİR! Alpaslan Dikmen hayatı boyunca, Türkiye´nin dört bir yanındanki ve dünyadaki tüm Galatasaray’lılara kuçak açıp, onları organize ederek ultrAslan oluşumu altında topluyan kişiydi. Galatasaray tribünlerinin süper kahramanıydı. Bütün bu organizasyonlarının yanında en fazla önemi “VEFA”ya verirdi; Kurucumuz Ali Sami Yen’in eşi Fahrı Yen’i, dönemin efsane Galatasaray taraftarı Karıncaezmez Şevki’yi bulup ziyaretler düzenledi. Galatarasaray´ın kutsallarına yaşamı boyunca herzaman sahip çıktı!

‘Galatasaray’ın yararına bir taşı yerinden kaldırıp,iki metre öteye koyanlara bile müthiş saygı duyan bir insanım’ diyen bir Galatasaraylıydı, Alpaslan Dikmen. Yediden yetmişe tüm Galatasaraylıların sevdiği taçsız kralı, Alpaslan Dikmen’de çok sevmişti. Öyle sevmişti ki, Ankarada fakir bir semtte Metin Oktay adını taşıyan, ilk öğretim okulunun var olduğunu duyduktan sonra ultrAslan´ı organize edip yardımlar yağdırmıştı. Yine o çok sevdiği Metin Oktay adına, cefakar ultrAslan ile fidanlar dikmişti.

Son olarak o çok sevdiği taçsız kral gibi trafik kazasında vefaat etti süper kahramanımız. Biri futbolcu diğeri taraftar, ikiside büyük Galatasaray aşığı ve milyonlarca Galatasaraylının içindekini dışa vuran insanlar. Bizler her daim futbolcularımızı METIN gibi oynatıp, tribünde ALPASLAN gibi destekliyeceğiz!

Metin Oktay gibi seviyoruz seni gönülden, Alpaslan Dikmen gibi koşuyoruz peşinden!

Seni çok özleyen, öz evladın dediğin,
 ultrAslan AVRUPA!

Alpaslan Dikmen Mevlid-i Şerifi ve Hatıra Ormanı Organizasyonu

08.12.16 / 22:17

Alpaslan Dikmen Mevlid-i Şerifi ve Hatıra Ormanı…

ultrAslan_avrupa

Eurocup Erkek Basket Finali 1. maçı ile ilgili açıklama

21.04.16 / 17:34

Eurocup Erkek Basket Finali ile ilgili açıklama…

Aciklama

Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın !

22.03.15 / 01:53

Galatasaray Erkek Basketbol takımı dün gece Almanyanın…

avrupa

Ömer yaşamak istiyor !

11.03.15 / 23:32

Ömer yaşamak istiyor ! Ömer henüz üç…

OmerYasamakIstiyor