Eurocup Erkek Basket Finali 1. maçı ile ilgili açıklama

Eurocup Erkek Basket Finali ile ilgili açıklama

Tüm camiamızın ve tüm Türkiye´nin yakından bildiği üzere, Erkek Basketbol Takımımız 22.Nisan ve 27.Nisan akşamları, bu Arma´nın tarihine bir Avrupa kupası daha kazandırmak için sahaya çıkıyor. Tüm sezon olduğu gibi bu son adımda da takımımızın büyük Galatasaray taraftarını arkasına alarak bizi birkez daha gururlandıracağından hiç şüphemiz yok.

Finale kadar gelen yolda biz de ultrAslan-AVRUPA olarak Arma‘mızı deplasmandaki müsabakalarda yalnız bırakmadık ve Almanya´dan – Macaristan´a, hep yanlarında olduk. Gönül isterdi ki, 22.Nisan cuma akşamı Fransa´nın Strazburg kentinde oynanacak maçta biz yine tribünde yerimizi alalım ve takımımıza desteğimizi en yakından hissettirelim.

Fakat Fransa’da oynanacak müsabakada Galatasaray taraftarına kontenjan ayrılmayacağı bilgisi sonucunda, Avrupa´nın dört bir yanından yüzlerce taraftarımızın yaptığı deplasman hazırlıklarını iptal etmek zorunda kaldığımızı üzülerek buradan bildiriyoruz.

Bizlere ulaşan bilgiler, yerel güvenlik güçlerinin, şehirde bulunan Avrupa Parlamentosunda yapılan görüşmelerden ve finalin oynanacağı salonun parlamentoya yakınlığının sadece 500 metre civarı olmasından müsebbib, bununla beraber salonun yakın çevresinde eylemlerde bulunan terör gurupları sempatizanlarından dolayı, Türk seyircisine protokol dışında, bu maçta müsaade etmeyeceği ve bundan dolayı böyle bir kararın alındığı yönünde.

Bu oluşum ilk günden bu yana, ecnebi topraklarda Arma´yı ve sporcularımızı yalnız bırakmamak ve bu şanlı camianın büyüklüğünü herkese göstermek adına, herhangi bir branş ayırt etmeksizin, binlerce kilometre hep peşinden koştu ve sahip çıktı. Bu bundan sonrada aynen bu şekilde sürecektir.

Şu da bilinmelidir ki; bu tarz durumlarla daha önce ki yıllarda da karşılaşmıştık. FIBA Euroleague Prag deplasmanında rakip takımın 50 kişilik kontenjanda diretmesine ve salon önünde kulüp yetkilileri tarafından bir çözüm üretilmemesine rağmen, bu oluşum 300 kişi ile kendi çözüm yöntemi ile salonda yerini almış ve takımımızı sekizli finaller yolunda yalnız bırakmamıştı. Aynı şekilde bu sezon Ocak ayında, Lille deplasmanında bu tarz bir kısıtlama getirilmiş, ama yine kendi çabalarıyla ev sahibi takıma geri adım attırmış ve tüm oluşum salondaki yerini almıştır.

Bizler istediğimiz zaman, her şartta istediğimiz yerde yerimizi almışızdır.

Ama attığımız hiç bir adımda biz Galatasaray Spor Kulubü’nün önüne geçmedik, geçmeyiz ve buna asla müsaade etmeyiz. Bu doğrultuda alınan bu karara, bu kadar önemli tarihi bir zaferin arefesinde, ne takımımıza, ne de camiamıza bir zeval gelmesin diye uymak mecburiyetinde olduğumuzu bildiririz.

Her ne kadar, dünya üzerinde bulunan her Galatasaray taraftarı gibi, Avrupa kupası heyecanı ile Strazburg´da salonda olmayı çok arzulasakta,  oluşabilecek negatif bir kamuoyunun hem takımımıza, hemde İstanbulda’ki ikinci maça bir sıkıntı teşkil etme olasılığından dolayı bu arzu ve isteklerimizin hiç bir önemi kalmıyor.

Tüm sezon sporcu arkadaşlarımızın yanısıra, bu başarıda, her maçta salonu tıklım tıklım dolduran büyük Galatasaray taraftarının payı göz önündedir. Bizden müsebbib bir durumdan ötürü İstanbul´da tribünümüzün mağdur bırakılması ve Arma´mızın taraftarından yoksun kalmasını kesinlikle kabullenemeyiz.

Sözkonusu Galatasaray olunca, geriye kalan herşey teferruattır.

Bizler takımımıza, hocalarımıza ve Abdi İpekçi Salonunda takımımıza zafer yolunda eşlik edecek büyük Galatasaray taraftarına sonsuz inanıyoruz.

„Galatasaray taraftarı iyi gün dostu değildir, her zaman yanındadır ve ultrAslan AVRUPA´nın olduğu her yer Ali Sami Yen´dir!“

#GalatasarayUğrunaHerşeydenVazgeçtik

 

 ultrAslan-AVRUPA

Alpaslan Dikmen Mevlid-i Şerifi ve Hatıra Ormanı Organizasyonu

08.12.16 / 22:17

Alpaslan Dikmen Mevlid-i Şerifi ve Hatıra Ormanı…

ultrAslan_avrupa

Eurocup Erkek Basket Finali 1. maçı ile ilgili açıklama

21.04.16 / 17:34

Eurocup Erkek Basket Finali ile ilgili açıklama…

Aciklama

Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın !

22.03.15 / 01:53

Galatasaray Erkek Basketbol takımı dün gece Almanyanın…

avrupa

Ömer yaşamak istiyor !

11.03.15 / 23:32

Ömer yaşamak istiyor ! Ömer henüz üç…

OmerYasamakIstiyor